Vrau me armë bashkëjetuesen në Greqi, zbardhet dëshmia e shqiptarit në Prokurori

Vrau me armë bashkëjetuesen në Greqi, zbardhet dëshmia e shqiptarit në Prokurori

48
SHPËRNDAJE

Sot, rreth orës 7:30 të mëngjesit të së premtes, 39-vjeçari shqiptar, Gentian Mino, i cili qëlloi me armë zjarri partneren e tij 29-vjeçare nga Rumania, në një shtëpi në rrugën Patroklou në Kaminia, rreth orës 07:30 të mëngjesit të së premtes, është paraqitur në Prokurori.

Ai pretendoi se ata kishin një debat të ashpër dhe i vuri armën në kokë për ta frikësuar. “ E bëra për qejf ”, pohoi ai pak më pas tek autoritetet, sipas mediave greke.

Në sallonin e shtëpisë policia gjeti trupin e 29-vjeçares Nina në një pellg gjaku e veshur me rroba. Lagjja në Heraklion ku jetonte çifti është tronditur nga krimi brutal. Dëshmitë e personave që e njihnin vajzën fatkeqe zbulojnë se së fundmi kishin vënë re një ndryshim si në sjellje ashtu edhe në pamjen e saj.

Si ndodhi vrasja?

Kur Mino është kthyer nga puna në shtëpi ka konstatuar se 39-vjeçari e priste, pasi kishte konsumuar alkool. Edhe një herë mes tyre ka pasur një debat të ashpër, me 39-vjeçarin që e ka qëlluar në tëmth duke e vrarë në çast.

Më pas vetë autori ka telefonuar EKAB-in dhe Policinë , ndërsa ka rrëfyer në Sigurim se e ka vrarë.

Arma me të cilën 39-vjeçari vrau partneren e tij 29-vjeçare posedohej në mënyrë të paligjshme ndërkohë që ai ishte i njohur për autoritetet. Sipas informacioneve, pranë autoriteteve nuk ka asnjë denoncim për dhunë në familje nga partnerja e tij apo ndonjë grua tjetër.

29-vjeçari ishte me origjinë nga Rumania dhe punonte në një dyqan të kujdesit shëndetësor në qendër të Heraklion.

S'KA KOMENTE