ARTIKUJT E FUNDIT

Fier:Goditet me thike nje 53 vjecar, policia ne kerkim te autorit.

Fier Informacion paraprak Në datën 17.02.2018, ora 14:10, në urgjencën e spitalit Fier, është sjellë nga familjarët shtetasi P.Xh, 53 vjeç, banues në Fier, i plagosur...

Shkon per te vjedhur ne banesen e fierakut ,arrestohet nga policia

Fier *Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin: -Ferdinant Çoku, 44 vjeç, banues në Lushnje. Arrestimi i këtij shtetasi u...

Ja arsyeja përse shikoni vezullim dritash kur mbyllni sytë

Të gjithë e kanë përjetuar ndjesinë e mëposhtme: të mbyllësh sytë apo t’i fërkosh e më pas të shohësh ngjyra e xixa sikur në...

Pas përplasjeve publike, Rama i shkon Haradinajt në shtëpi dhe…

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij i Kosovës, Ramush Haradinaj, u përfshinë në përplasje publike, pas një deklarate të kreut të Qeverisë së...

Dy kryeministrat Shqiptare perplasen mes tyre/Haradinaj ‘debon’ Ramën nga Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar një natë para pavarësisë në Prishtine tek ushtari i tij mediatik Baton Haxhiu, për të përçarë kosovarët...

Ngjarjet dhe procedimet ne 24 oret e fundit ne Fier

Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar Më datë 15.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin I.B,...

Vetevaret ne kasollen e bagetive nje grua ne Mallakaster

Nje ngjarje rende ka ndodhur ne Mallakaster. Nje grua rreth 68 vjec eshte vetevarur ne kasollen e bagetive. Kane qene familjaret dhe komshinjt qe...

Një tjetër objekt në Fier do të shëmbet me shpërthim të...

Një tjetër ndërtesë në Fier do të shëmbet me shpërthim të kontrolluar. IKMT ka njoftuar se të shtunën (17 shkurt) në orën 12:00 do...

Fier:Nxenesit vene ne “siklet” Ministren e Arsimit ,Nikolla

Nxenesit e Shkolles se Mesme te Pergjithshme ne Fier kane vene ne siklet Ministren e Arsimit Lindita Nikolla e cila ka inspektuar sot zbatimin...

Fier:Humb jeten ne spital nje 74 vjecare,prokuroria nis hetimin

Nje tjeter shtetas ka humbur jeten ne spitalin Fier. Nje 74 vjecare ka humbur jeten ne spital ne diten e djeshme ndersa shkaku i...