Fier/Proteste: Te anulohet koncencioni i rruges Fier- Milot

Aktivistet me ne krye Aulon Kalane kane bere thirrje nga qyteti Fietit ndaj qeverise qe te anuloje koncesionin e rruges Milot-Fier.Me pankarta...

Mbyllur prej nje jave Gjykata e Fierit, shkak infektimet nga covid

Gjykata e rrethit Gjyqesor Fier eshte mbyllur prej nje jave . Shkak per pezullimin e punes ne kete institucion eshte bere infektimet...

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

Pacientët që shërohen nga COVID-19 mund të mos ndihen menjëherë plotësisht të shëndetshëm. Efektet anësore mund të zgjasin dhe ekspertët mjekësorë kanë...

Po dergonte femijen ne shkolle , qellohet me arme ne makine

Plagoset me arme zjarri nje shtetas ne koder te fshatit Balldre. Nga te shtenat ka mbetur i plagosur me dy plumba ne...

Ndryshon harta elektorale dhe mandatet per deputet ne disa Qarqe te...

Komisioni Rregullator ka ndryshuar hartën elektorale për sa u përket mandateve për deputet në qarqet e vendit. Kryeqyteti do...

Hidhet nga katet e siperme te spitalit pacienti 60-vjeçar me Covid-19,...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pas mesnatës së kaluar në Tiranë. Një 60-vjecar është hedhur nga lartësia e...

Denoncimi ne Fier i mesueses dhe kandidates per deputete

Alketa Lugaj mesuese në Gjimnazin Fier dhe dhe kandidate për deputete në qarkun e Fierit nga radhët e PD-së nepermjet nje statusi...

Nje skenar i mundshem:Te semuret me Covid edhe ne korridore e...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka folur për pandeminë e koronavirusit duke hedhur poshtë spekulimet për ezaurimin e kapaciteteve spitalore.

Zbulohen planet për të rikthyer fluturimet masive në botë

Një shoqatë ka nisur punën për të zhvilluar pasaportën digjitale për pasagjerët që do të fluturojnë nga një shtet në tjetrin. Pasi...

Kura natyrore e Covid-19, boronica dhe sherebela shqiptare po kërkohen nga...

Shtimi i kërkesës në pandemi, për bimët e çajit, boronicës dhe sherebelës nga Europa dhe SHBA, nuk arriti të shfrytëzohet plotësisht nga...