ARTIKUJT E FUNDIT

Sherr për shezlongët,pushuesi plagos rëndë pronarin e një subjekti

Pronari i një subjekti privat në Shëngjin është goditur me lopatë pas koke pas një sherri me një person tjetër.Paris Deda ka...

“BIRN”: Si u vodhën miliona euro tokë në Dhërmi përmes zyrave...

Prokuroria beson se pas një grabitjeje në zyrat e Qarkut Vlorë fshihet një skemë e sofistikuar kriminale për tjetërsimin e të paktën...

Shpallen rezultatet e provimit të matematikës/234 maturantë me 10 absolute!

Janë publikuar rezultatet e provimit të Matematikës për Maturën Shtetore, ku bien në sy rezultatet shumë të mira, ndryshe nga testi i...

Neser maturantet ne proteste/Berisha mbështet vendimin e maturantëve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbështet protestën e maturantëve. Berisha shkruan në “Facebook” se nesër në orën 10:00...

Bota rrezikohet nga “virusi X”, krahasohet me “Vdekjen e Zezë” që...

Mediat britanike japin alarmin se një virus i ri, i quajtur “Sëmundja X” mund të mbërrijë në Mbretërinë e...

Kryeministri Rama paralajmëron gjoba prej 1 korrikut per qeset plastike

Shqipëria i tha përfundimisht “JO” përdorimit të qeseve plastike më 1 qershor të këtij viti, teksa hyri në fuqi vendimi për të...

Cmimet e larta te karburanteve nuk ndalin pushuesit drejt bregdetit ,trafik...

Siç duket çmimet e larta të karburanteve nuk i kanë ndaluar shqiptarët që të derdhen të gjithë drejt bregdetit.

Çfarë ndodhi gjatë 7 ditëve në vend,njoftimi i policise se shtetit

Policia e Shtetit, në një javë! Angazhim, përkushtim, vendosmëri dhe profesionalizëm nga të gjitha strukturat e Policisë së Shtetit,...

Emigracioni ul fuqinë punëtore në Shqipëri, 221 mijë persona ikën në...

Në Shqipëri ka nisur të ndjehet mungesa e fuqisë punëtore, sidomos në sektorin e bujqësisë për shkak të emigracionit dhe rënies së...

GReqi:50 persona sulmojnë zyrat e PASOK

Nata e mbrëmshme nuk ka qenë aspak e qetë në Athinë, aty ku persona të paidentifikuar kanë sulmuar një detashment jashtë zyrave...