Sot skadon afati i masave shtrënguese, a do të shkojë vendi...

Dita e sotme shënon ditën e fundit të masave kufizuese të pjesshme që u ndërmorën nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, tre javë...

Dyshonte se ishte prekur me Covid-19, burri pret damarët në banesën...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës së kaluar në Tiranë. Mesohet  se një 57-vjeçar ka tentuar të vrasë veten, në...

Ndryshojnë rregullat e karantinës, sa ditë do duhet të izolohet një...

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve do të shkurtojnë kohëzgjatjen e rekomanduar të karantinës pas ekspozimit ndaj një personi pozitiv për...

Vrasje me armë zjarri , ekzekutohet një i ri

Tronditet Vlora! Ekzekutohet një i ri. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në Fushë Dukat. raportohet se i riu është ekzekutuar...

Rekord infektimesh nga Covid,100 raste ne Fier,15 ne Mallakaster

Shifrat kane thyer rekordin ne Fier me infektimet nga korinavirusi duke shkuar ne 100 persona ne 24 oret e fundit ndersa 15...

Covid19: Shenohen 832 raste të reja dhe 12 humbje jete në...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizjet e panevojshme,...

Popullsia drejt plakjes, ne Fier ne 10 vitet e fundit ,...

Nga të dhënat e INSTAT, Qarku i Kukësit shënoi rënien më të madhe të lindjeve në raport me qarqet e tjera, ku...

Tragjedi ne familjen shqiptare ne Greqi,digjet brenda banesës djali i madh...

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në një familje shqiptare në Greqi. Mediet fqinje raportojnë se banesa e familjes shqiptare është përfshirë...

Greqi/ Nuk i dha 200 euro, 20-vjeçari shqiptar vret pronarin e...

Policia greke zbulon vrasjen e një pronari hoteli në Santorini, siç raportojnë mendiat vendase. Trupi i 69-vjeçarit grek Nikos...

BE shtyn bisedimet per negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Ambasadorët e BE nuk kanë rënë dakord për fillimin e bisedimeve të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në dhjetor, njofton...