ARTIKUJT E FUNDIT

Më datë 22.11.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin E.L, vjeç 44, banues në fshatin Suk-1, Fier, pasi dyshohet se në Fier, u kap duke transportuar pasagjere me mjetin tip “Ford” pa liçencë për...
Drejtoria Vendore e Policisë Fier Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar Më datë 22.11.2016, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin F.B, vjeç 36, banues në Fier, administrator i nje subjekti privat në Fier, pasi dyshohet se...
Rreth 35 oficerë policie të niveleve të ndryshme, përfshi këtu edhe ish-drejtorë, janë duke u verifikuar nga prokurorët e krimeve të rënda në kuadër të hetimeve që kanë nisur për trafikun e drogës, pas përgjimeve të kryera nga antimafia...
Vijojne kontrollet dhe nderprerjet e ujit te pijshem nga abonentet ne Fier. Sipas Drejtorise se Deges  se Shitjes ne Ujesjellesin Fier ,vetem ne kete muaj jane kryer mbi 90 prerje te ujit  tek abonente familjar dhe privat ne fshat...
Arrestohet në flagrancë shtetasi:-Aristir Moçi, 58 vjeç, banuese në Fier, pasi: Në vendin e quajtur "QTU", Fier, duke drejtuar motomjetin me targa AG 236, ka aksidentuar shtetasen Rr.D, 71 vjeçe, banuse në fshatin Gorishov, Fier, e cila ndodhet në Spitalin...
Fier Drejton makinën në gjendje të dehur si edhe nuk i bindet urdhërit të punonjësit të policisë, arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit. Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin: -Ronaldo Ymeraj, 19 vjeç, banues në Fier, pasi: Gjatë natës,...