ARTIKUJT E FUNDIT

Është shkrumbuar totalisht makina e kryetarit të grup-seksionit të Partisë Demokratike në Shelqet të Bashkisë së Vaut të Dejës, Ariston Drini. Makina e djegur eshte e markes “Fuoristradë Ford”, ndërsa pronari i mjetit ka...
Policia e Tiranës ka reaguar në lidhje me konfliktin e mesnatës së djeshme pranë zyrave të LSI-së në Sauk, ku mbetën të plagosur vëllezërit Roland dhe Oltjan Doka, të cilët mësohet se janë të afërm të kandidatit për...
Fier Finalizohet një tjetër operacion policor për kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, një shtetas në kërkim ndërkombëtar, i dënuar...
Fier Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Goditet nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier dhe Komisariati i Policisë Divjakë një...
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve iu është drejtuar me një kërkesë për marrje masash dy partive më të mëdha në vend, Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike. Sipas KQZ, të dyja këto parti nuk kanë zbatuar rregullat e vendosura...
Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat, u pyet nëse do ta dekretonte qeverinë e re, në rast se zgjedhjet fitohen nga Edi Rama. Meta theksoi se për të parë këtë gjë, duhet...