Ballina Shqiperia ime Veteplagoset gardisti, detajet e para

Veteplagoset gardisti, detajet e para

Pasditen e së premtes një efektiv i Gardës u raportua se ishte vetëplagosur me armën e shërbimi.Teksa ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, raportohet se është vetëplagosur me një plumb në këmbe.

Ndërkohë raportohet se garditsti ishte shoqërues i kryetarit të KQZ, Ilirjan Celibashi.

Dyshohet se i riu ka shkrepur armën padashje

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 24.05.2024, rreth orës 18:00, është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore në SUT, shtetasi F. S., 28 vjeç, punonjës pranë Gardës së Republikës, i cili dyshohet se është vetëplagosur me armën e shërbimit.

Në lidhje me rastin është njoftuar AMP, dhe në bashkëpunim me grupin hetimor po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Pasditen e së premtes një efektiv i Gardës u raportua se ishte vetëplagosur me armën e shërbimi.

Teksa ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, raportohet se është vetëplagosur me një plumb në këmbe.

Ndërkohë raportohet se garditsti ishte shoqërues i kryetarit të KQZ, Ilirjan Celibashi.

Dyshohet se i riu ka shkrepur armën padashje.