Shtypi grek për ekzekutimin e 6 shqiptarëve : “Bandat njiheshin më njëri-tjetrin”Autorët...

Shtypi grek për ekzekutimin e 6 shqiptarëve : “Bandat njiheshin më njëri-tjetrin”Autorët i zunë në pritë viktimat

767
SHPËRNDAJE

Zbardhen detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e 6 shqiptarëve në Lucë të Greqisë.

Sipas asaj që shkruan shtypi grek, autorët i kishin ngritur pritë viktimave, si dhe njiheshin me njëri-tjetrin. Nga informacionet paraprake rezulton se targat e automjetit tip “Ford” janë false dhe ishin ngjitur me një shirit në mënyrë provizore.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen  sotme në Artemisë, pranë Lucës, ku 6 shqiptarë u ekzekutuan me 25 plumba, ndërsa autoritete greke janë duke hetuar rastin.

Ndërkohë pala greke është duke shtuar masat e kontrollit në aeroporte dhe në kufijtë greko-shqiptar.

S'KA KOMENTE