I riu hyn me thike në supermarket dhe vjedh xhiron ditore 

I riu hyn me thike në supermarket dhe vjedh xhiron ditore 

96
SHPËRNDAJE

Sigurohen pamja nga kamera e sigurisë ku një person shihet qartë duke hyrë në ambientet e brendshme të një supermaketi, i cili ndodhet e një prej bulevardeve kryesore të qytetit të Korçës

Pamjet tregojnë të riun i cili i pamaskuar hyn brenda dhe i drejtohet kasës, aty ku gjendeshin dhe leket e xhiros ditore deri në ato momente.

Punojeset e supermarketit kanë deklaruar për oficerët e policisë se i riu i ka kërcënuar me thikë dhe në rrethana të tilla kanë qenë të detyruara të dorëzojnë shumën prej afro 100.000 lek te reja.

Policia ka sekuestruar pamjet e biznesit ku është realizuar vjedhja si dhe pamjet të bizneseve të tjera përgjatë këtij bulevardi për të bërë të mundur identifikimin e këtij personi.

Policia mësohet se ka pamje të mjaftueshme për të shkuar tek autori i kësaj ngjarje.

S'KA KOMENTE