Arrestohen 4 shtetas ne Fier per vepra te ndryshme penale

Arrestohen 4 shtetas ne Fier per vepra te ndryshme penale

576
SHPËRNDAJE

DVP Fier/Vihen në pranga 4 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit V. H., 36 vjeç, banues në Roskovec, K. Ç., 41 vjeç, banues në Lushnjë dhe M. B., 39 vjeç, banues në Berat, pasi janë kapur duke drejtuar automjetet e tyre përkatëse, në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin E. M., 27 vjeç, banues në Fier, pasi në Patos, ka shkatërruar me sende të forta, derën e lokalit të shtetasit G. I.

Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin S. N., 42 vjeç, banues në Fier, pasi dyshohet se ka goditur me grushte, një shtetas tjetër.

S'KA KOMENTE