Alarm për bombë në aeroportin “Adem Jashari”, në Prishtinë

Alarm për bombë në aeroportin “Adem Jashari”, në Prishtinë

57
SHPËRNDAJE

Policia e Kosovës ka deklaruar se dyshohet për një bombë në aeroportin e Prishtinës.

Sipas mediave në Kosovë, kjo është konfirmuar nga zëdhënësja për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten”, tha Ahmeti.

S'KA KOMENTE