Aksident i rende ne Fier,3 autoambulanca ne vendngjarje

Aksident i rende ne Fier,3 autoambulanca ne vendngjarje

3990
SHPËRNDAJE

Nje aksident i rende ka ndodhur para pak minutash ne afesi te Qafes se Koshovices “ ne Fier, ku jane perplasur dy automjete. Nje automjet tip “ Benz” eshte perplasur me nje furgon i “check up”dhe si pasoje e perplasjes se forte jane plagosur dy drejtuesit e mjeteve, te cilet jane derguar me urgjence drejt spitalit rajonal te Fierit. Ne vendngjarje ndodhet policia dhe grupi hetimor te cilet po zbardhin dinamiken e ketij aksidenti te rende, jo vetem me te plagosur por edhe me deme te shumta materiale. Furgoni pas daljes nga rruga ka perfunduar ne kanalin anesor teksa eshte kthyer permbys. Nderkohe ne kete aks eshte krijuar edhe nje radhe e gjate automjetesh prej disa kilometrash.

S'KA KOMENTE