Vrasja e tifozit grek/ Një shqiptar mes të dyshuarve kryesorë

Vrasja e tifozit grek/ Një shqiptar mes të dyshuarve kryesorë

41
SHPËRNDAJE

Sipas mediave greke, pesë persona janë të dyshuarit kryesore për vrasjen e tifozit grek, Michalis Katsouris, mes tyre dhe një shqiptar.

I riu humbi jetën pas përleshjeve masive mes dy grupeve të tifozerive mbrëmjen e së hënës.

Mësohet  se shtetasi shqiptar dhe një kroat kanë pasur me vete thika, të cilat kanë qenë të lyera me gjak dhe kjo i ka ndarë menjëherë nga pjesa tjetër e të arrestuarve.

Si pasojë e përplasjeve, dhjetë persona u lënduan, katër të tjerë përfunduan në spital, ndërsa tifozi i AEK humbi jetën.

S'KA KOMENTE