Ballina Shqiperia ime U qëllua ne mjetin e tij “Porsche”, detaje mbi 41-vjeçarin e vrarë...

U qëllua ne mjetin e tij “Porsche”, detaje mbi 41-vjeçarin e vrarë në Fier

Ditën e sotme qyteti i Fierit u trondit nga ekzekutimi i 41-vjeçarit Elton Javori. Ai u qëllua me breshëri kallashnikovi teksa po lëvizte me mjetin e tij “Porsche Cayenne” në lagjen “16 prilli”, në rrethana momentalisht të paqarta.

Si pasojë e të shtënave ai ka humbur jetën. Burime bëjnë me dije se viktima jetonte prej disa kohësh në Gjermani dhe sic tregojnë banorët e zonës, ka qenë një djalë i qetë, i sjellshëm dhe jo problematik. Ndërkohë policia ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij.