Ballina Shqiperia ime Tentoi të përfitonte 200 mijë euro nga një biznesmen duke u prezantuar...

Tentoi të përfitonte 200 mijë euro nga një biznesmen duke u prezantuar si zyrtar i lartë, pranga 42-vjeçarit 

Një 42-vjeçar është arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar “Replay 2”.

Arjan Ballcaj ka tentuar të mashtrojë një biznesmen, për të përfituar 200 000 euro, duke u prezantuar si zyrtar i lartë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua 1 automjet dhe 1 celular.Operacioni u zhvillua nga Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme të Operacioneve Speciale dhe Kërkimit dhe Komisariatin e Policisë Nr. 6, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë.