Tensione në seancë, PS miraton pr.ligjin për marrëveshjen me Italianë për emigrantët...

Tensione në seancë, PS miraton pr.ligjin për marrëveshjen me Italianë për emigrantët dhe për zonat e mbrojtura

43
SHPËRNDAJE

Tensione dhe kaos në seancë, PS miraton pr.ligjin për marrëveshjen me Italianë për emigrantët dhe për zonat e mbrojtura

Mes zhurmës së babilave dhe përplasjeve verbale ka nisur seanca e sotme plenare. Ndërsa Nikolla ka njoftuar se PS është tërhequr nga miratimi i amnistisë penale dhe ka vijuar me rendin e ditës, kreu i grupit parlamentar i PD, Gazment Bardhi ka bllokuar foltoren, ndërsa ka replikuar në distancë më kryetaren e Kuvendit.

“Ju dhe shokët tuaj erdhët dhe zaptuat Byronë e Kuvendit. Në respekt të zonjave ne lamë mbledhjen e Byrosë, por ishit ju që e refuzuat”, ka deklaruar Nikolla duke iu drejtuar Gazment Bardhit.

S'KA KOMENTE