Ballina Shqiperia ime Te dehur ne timon, arrestohen 2 shoferë ,ne Roskovec e Mallakaster

Te dehur ne timon, arrestohen 2 shoferë ,ne Roskovec e Mallakaster


Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasit A. P., 22 vjeç, banues në Roskovec dhe A. Sh., 51 vjeç, banues në Mallakastër, pasi janë konstatuar nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetet e tyre përkatëse, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Jurifiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.