Qytetarët dynden në Elbasan për Ditën e Verës, trafik i rënduar në...

Qytetarët dynden në Elbasan për Ditën e Verës, trafik i rënduar në hyrje të qytetit

171
SHPËRNDAJE

Elbasani është kryeqendra e festimeve për Ditën e Verës. Edhe pse në mesditë, shumë qytetarë kanë vendosur të udhëtojnë në drejtim të Elbasanit me automjetet e tyre, duke bërë që të bllokohet hyrja e qytetit.

Festa pagane, ka nisur prej dy ditësh në qytetin e traditës, por festimet e shënojnë kulmin me datë 14, që konsiderohet edhe si dita e verës. Aktivitetet janë të larmishme duke nisur nga koncertet dhe te karnavalet

S'KA KOMENTE