Ballina Bota Prej disa ditësh rezultonte i zhdukur/ Prezantuesi i BBC-së, gjendet i vdekur...

Prej disa ditësh rezultonte i zhdukur/ Prezantuesi i BBC-së, gjendet i vdekur në ishullin grek

Prezantuesi i BBC, Michael Mosley u gjet i vdekur, dhjetë metra larg plazhit të Agia Marina në ishullin Symi, raportojnë mediat greke.

Lajmin e ka konfirmuar edhe kryebashkiaku i ishullit, Lefteris Papakalodoukas.Raportohet se trupi i tij u identifikua nga pantallonat e shkurtra dhe bluza që kishte veshur.

Ai është pikasur nga kamera e ERT, teksa ishte duke filmuar pamjet në det, në zonën po ku zhvilloheshin edhe hetimet.

Dyshimet e para janë se ai është rrëzuar nga një shkëmb. Sipas kryebashkiakut të Symit, “kufoma u gjet në tokë 10 metra larg plazhit”.

“Burri kaloi të gjithë itinerarin, arriti në destinacionin e tij dhe 10 metra larg plazhit u rrëzua… Nuk di çfarë të them… 200 njerëz janë në këtë plazh çdo ditë dhe shumë varka shkojnë e vijnë çdo ditë”, tha kryebashkiaku për SKAI.