Policia kontrolle për armëmbajtje pa leje dhe persona që kanë probleme me...

Policia kontrolle për armëmbajtje pa leje dhe persona që kanë probleme me ligjin

139
SHPËRNDAJE

Policia e Vlorës së bashku me forcat ‘Shqiponja’ dhe ato operacionale kanë nisur kontrolle të shtuara në disa zona në qytet.

Kontrollet janë bërë në disa makina, dhe persona që dyshoheshin për armëmbajtje pa leje, apo probleme me ligjin.

Sezoni turistik sjell një numër të madh turistësh në Vlorë, e për këtë shkak masat e sigurisë nga ana e policisë janë më të shtuara.

Nuk dihet nëse ka pasur persona të shoqëruar apo vënë në pranga, ndërkohë që operacioni ka vijuar për disa orë në pika kyçe të qytetit.

S'KA KOMENTE