Ballina Shqiperia ime Nje zjarr masiv ka perfshire kodrat e Vajkanit ne Fier

Nje zjarr masiv ka perfshire kodrat e Vajkanit ne Fier

Nje zjarr masiv ka perfshire mesditen e sotme dhe vijon ne kodrat e Vajkanit ne Fier. Zjarri eshte perhapur me shpejtesi duke bere qe flaket te dalin jashte kontrollit duke shkrumbuar nje siperfaqe te konsiderueshme me shkurre dhe ullishte.
Ne vendngjarje ndodhen 5 automjete zjarrfikese , te Fierit, Lushnjes dhe Rroskovecit te cilat po punojne per neutralizimin e plote te flakeve.Sipas shefit te sherbimit zjarrfikes prane bashkise Fier, Zija Hyka , terreni i veshtire e ben te pamundur fikjen e zjarrit.