Një viktimë dhe 5 të plagosur pas të shtënave me armë në...

Një viktimë dhe 5 të plagosur pas të shtënave me armë në Tiranë, ‘shënjestra’ një prej të plagosurve

424
SHPËRNDAJE

Tronditet Tirana. Të paktën 5 persona kanë mbetur të plagosur, mes tyre një fëmijë 10 vjece,ndërsa një grua 60 vjece Mimoza Paja ka humbur jetën pas të shtënave me armë zjarri në një lokal në kryqytet.

Mësohet se lokali është në pronësi të Fation Muratit, një emër i njohur në botën e krimit, ku pak muaj më parë është ndaluar nga policia, ku  ishte me Indrit Doklen. Në momentin e ndalimit në atë kohë, nga policia u sekuestrua edhe një pistoletë.

“Deri më tani është konfirmuar një viktimë dhe mes personave të plagosur është një vajze 10 viecare. Pronari i lokalit dyshohet se mund të ketë qenë shënjestër e këtij atentati të rëndë”.Ne nje komunikim per mediat nga policia mesohet se sulmi me arme eshte kryer nga jashte lokalit

S'KA KOMENTE