Ngjarja tronditese-Burri nuk e dinte që 42-vjeçarja ishte shtatzënë

Ngjarja tronditese-Burri nuk e dinte që 42-vjeçarja ishte shtatzënë

492
SHPËRNDAJE

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarje e rëndë në Krujë, ku një 42-vjeçare dyshohet se ka vrarë foshnjën e sapolindur duke e hedhur në lumë.

Sipas informacioneve, Leta K. është e martuar dhe nënë e 3 fëmijëve të tjerë të mitur. Fëmijën e ka lindur në kushte shtëpie dhe askush nuk e ka ditur që është shtatzëne, as burri i saj, këtë të paktën ka deklaruar ai para hetuesve.

Sipas raportimeve, menjëherë pasi e ka lindur e ka marrë fëmijën, e ka mbështjellë me qese plastmasi dhe e ka hedhur. Pasi gruaja ka shkuar në spital në gjendje jo të mirë shëndetësore, është zbuluar që ka qenë shtatzëne. Fillimisht para hetuesve ka pretenduar se foshnja ka lindur e vdekur dhe për këtë arsye e ka hedhur në lumë.

S'KA KOMENTE