Ballina Bota Lirohet nga burgu ne Greqi ,50-vjeçari shqiptar që vrau kunatin pasi i...

Lirohet nga burgu ne Greqi ,50-vjeçari shqiptar që vrau kunatin pasi i perdhunoi vajzen

Pas vendimit për të liruar nga qelia 50-vjeçarin shqiptar Fatmit Terallarin, dhe lënien në arrest shtëpie, dy avokatët e tij kanë folur para mediave greke, tepër të emocionuar.

Ata deklaruan se ndihen shumë mirë për marrjen e këtij vendimi dhe kthimin pranë vajzave të tij të Terallarin, duke shtuar se me këtë vendim ndihet mirë e gjithë shoqëria greke.

” Dua të shpreh falënderimet e mia për prokurorinë dhe Gjykatën për të lënë të lirë me kusht dhe kthimin pranë vajzave të tij… Ndihemi shumë mirë pas vendimit, ashtu si dhe gjithë shoqëria greke”, tha një prej avokatëve të 50-vjeçarit.