Ballina Shqiperia ime Lekundje termeti,ndjehet ne Fier dhe disa qytete, ja ku ishte epiqendra

Lekundje termeti,ndjehet ne Fier dhe disa qytete, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti jame ndjere para pak minutash në Shqipëri. Sipas qendres sizmologjike europiane raportohet paraprakisht se lwkundjet e nje termeti me mgnitude 4.6 richter kane ndodhur ne epiqendër ne Lushnje.lekundjet e termetit jane ndjere nderkohe ne shume qytete te Shqiperi ndersa nuk raportohet per deme