Lekundje termeti ne Shqiperi

Lekundje termeti ne Shqiperi

399
SHPËRNDAJE

Rikthehen sërish lëkundjet e tërmetit në vendin tonë.

Veriu i Shqipërisë është tronditur në orët e para të mëngjesit të sotëm pasi lëkundje të forta janë ndier në Has, Bajram Curr, Kukës dhe të gjithë zonën përreth.

Sipas “EMSC”, epiqendra e tërmeti ishte Prizreni me magnitudë 4.2 Rihter dhe thellësi 2 km. Lëkundjet janë ndierë rreth orës 02:58 të mëngjesit të sotëm ndërsa deri në këto momente nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

S'KA KOMENTE