Ballina Shqiperia ime Kush është mjeku i hetuar nga SPAK qe shfrytëzoi të miturën për...

Kush është mjeku i hetuar nga SPAK qe shfrytëzoi të miturën për prostitucion

Këtë të enjte ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, 42-vjeçari Dervish Hasi, pasi ka shfrytëzuar për një periudhë 2-vjeçare një të mitur për prostitucion.

Mësohet Hasi është me profesion mjek kirurg në Senatorium.

Sakaq, raportohet se Hasi është një person i njohur për policinë. Me profesion mjek, ai ka qenë edhe i hetuar nga SPAK. Prokuroria e Posaçme kishte dyshime se mjeku ishte i përfshirë në grupin që furnizonte me tritol dhe armë snajper kriminelë brenda dhe jashtë vendit.Gjate hetimeve, emri i tij doli si i përfshirë në trafikun e armëve doli nga Enver Jamaku, i penduar i drejtësisë. Jamaku deklaronte se kishte çuar armë e municione në banesën e mjekut, ku i përfshirë ishte edhe vetë djali i Hasit