Kaosi në Kuvend, reagon Kryeministri Rama 

Kaosi në Kuvend, reagon Kryeministri Rama 

114
SHPËRNDAJE
epa10002061 Prime Minister of Albania Edi Rama attends the joint press conference during the Open Balkan Summit in Ohrid, Republic of North Macedonia, 08 June 2022. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Reagon kryeministri Edi Rama për ngjarjet në Kuvend. “I futën fjalorin e sjelljet e rrugës në politikë, ndërsa politikën e hodhën në mes të katër rrugëve, duke mbjellë sherr, rrëmujë, dhunë dhe korrur hunbje, humbje, humbje… Tanimë kanë prekur fundin, ku i ka marrë me vete halli i një të kërkuari nga drejtësia, që nuk do t’i lëshojë derisa të shkërmoqen e të ridalin copa e çika mbi ujë, si mbeturinat e një anijeje të mbytur.”, tha Rama.

S'KA KOMENTE