Ballina Bota Itali, humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me murin, ndërron jetë shqiptari

Itali, humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me murin, ndërron jetë shqiptari

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm në Kremones të Italisë.

Një 38-vjeçar me origjinë shqiptare, banues në Gadesco Pieve Delmona, ka humbur kontrollin e mjetit të tij, ‘Volkswagen Golf’ dhe është përplasur me një parmak. Përplasja ka qenë fatale për shqiptarin saqë humbi jetën në vendngjarje.

Policia rrugore e mbërritur në vendngjarje ka kryer hetimet e nevojshme për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit, ndërsa dyshohet se 38-vjeçarin e ka zënë gjumi në timon.