Ballina Shqiperia ime Infermieri tenton të vetëvritet me kallashnikov

Infermieri tenton të vetëvritet me kallashnikov

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 28.05.2024, rreth orës 16:30, në rrugën “Mihal Grameno”, ka tentuar të vetëvritet me armë zjarri kallashnikov, në banesën e tij, shtetasi A. T., 53 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Arma e zjarrit u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Babe e bir nga fshati Gjaze i Lushnjes jane plagosur me thike me njeri tjetrin.
Nari Plaka 39 vjec dhe Bashkim Plaka 69 vjec kane shkuar per tu mjekuar rreth orës 18:00, në spitalin e Lushnjës. Filimisht është paraqitur për ndihmë mjeksore shtetasi 39 vjeçari ,i cili fillimisht nuk tregoj qe ishte plagosur me thike por tha se kishte rene nga bicikleta dhe i kishte hyre hekuri ne bark. Mjeket dyshuan se ai mund të jetë dëmtuar me mjet prerës (thikë) dhe e operuan.
Pas djait ka ardhur per mjekim edhe babai i tij 69 vjecari Bshkim Plaku i cili ka demtime ne koke dhe fytyre.
Policia informon se babe e bir jane demtuar mes njwri tjetrit , gjatë një konflikti mes tyre.

Dy te plagosurit jane jashte rrezikut pwr jeten.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.