Ballina Bota Greqi-E zë makineria poshtë, humb jetën 38-vjeçari shqiptar, babai i dy fëmijëve

Greqi-E zë makineria poshtë, humb jetën 38-vjeçari shqiptar, babai i dy fëmijëve

Dy të vdekur në aksidente pune brenda pak orësh në Greqi, ndërsa Volosi vazhdon të numërojë plagët nga moti i keq vdekjeprurës Daniel.

Në rastin e parë u vra një baba i ri i dy fëmijëve të mitur me origjinë shqiptare dhe në rastin e dytë një punëtor 28-vjeçar.

Siç raporton magnesianews.gr, me gjithë mobilizimin e shpejtë dy personat kanë humbur jetën në çast.

Punëtori 38-vjeçar është gjetur i vdekur në Trikeri të Volos. Sipas informacioneve nga mediat vendase, ai ishte duke kryer punë pastrimi pas përmbytjes, kur një makineri e ka zënë dorën e tij, duke bërë që ai të përfshihet dhe të humbasë jetën.

38-vjeçari ishte baba i dy fëmijëve 5 dhe 11 vjeç, me origjinë shqiptare dhe jetonte me familjen në Trikeri.

Pak më vonë, një tjetër aksident industrial ka ndodhur në çelikun e Volos, ku viktima është një 28-vjeçar, i cili merrej me mirëmbajtjen e makinerive.

Sipas magnesianews.gr, 28-vjeçari merrej me mirëmbajtjen e makinerive dhe teksa punonte në një zonë joprodhuese, në rrethana të panjohura, makina ka hyrë në punë duke e plagosur për vdekje. Shkaqet e sakta të aksidentit janë duke u hetuar.