Gjenden të vdekur në banesë burrë dhe grua

Gjenden të vdekur në banesë burrë dhe grua

1090
SHPËRNDAJE

Dy anëtarë të familjes Zykaj në fshatin Resulaj të Selenicës, burrë dhe grua raportohet ti ketë zënë korenti në shtëpi.

Të dy kanë ndërruar jetë, bëjnë me dije informacionet nga vendngjarja

Policia dhe ambulanca janë nisur drejt banesës, pas njoftimit të dhënë nga të afërmit e dy viktimave.

Mësohet se dy bashkëshortët kanë qenë duke punuar në bahçen e shtëpisë së tyre kur kanë rënë në kontakt me një kabllo të energjisë elektrike, kontakti me të cilën ka qenë fatal.

Vlorë/Informacion paraprak

Në fshatin “Resulaj”, Vlorë, rreth orës 18:45, shtetasit E.Z 80 vjeç dhe bashkëshortja e tij shtetasja M.Z, 75 vjeçe, duke ujitur në arë, dyshohet se kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë kanë ndërruar jetë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE