Ballina Sport FSHF nderon stafin dhe lojtarët e Kombëtares me dekoratën “Nderi i Kombit”

FSHF nderon stafin dhe lojtarët e Kombëtares me dekoratën “Nderi i Kombit”

Që prej orës, 18:00, në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit po zhvillohet mbrëmja gala e organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, “Më të mirët 2023”, nga ku do të vlerësohen me një sërë çmimesh shumë lojtarë talentë e profesionistë në Shqipëri.

Pas akordimit të një sërë çmimesh, në fund të mbrëmjes, Presidenti Duka nderoi të gjithë stafin dhe lojtarët e Kombëtares, të cilët e patën të mundur të ishin të pranishëm, në këtë mbrëmje gala, me dekoratën e Federatës Shqiptare të Futbollit, “Nderi i Kombit”, për arritjen historike, të kualifikimit në fazën e grupeve, të Kampionatit Evropian të futbollit, Euro 2024.Ndërkaq, kujtojmë se Shqipëria ndodhet në grupin B, të këtij turneu, ku përballë do të ketë kundërshtarë, si Italia, Kroacia e Spanja, ku do të përballet respektivisht në datat 15, 19 e 24 qershor.