Ballina Shqiperia ime Fier/Procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas

Fier/Procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas

Fier/Procedohen në gjendje të lirë 3 shtetas, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore të DVP Fier referuan materialet në Prokurori, për shtetasin G. M., 32 vjeç, banues në fshatin Daullas, pasi me automjetin që drejtonte, ka aksidentuar lehtë një 72-vjeçar dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të stacionit të Policisë Roskovec referuan materialet në Prokurori, për një shtetase 16 vjeçe, pasi ka braktisur tek prindërit e saj, vajzën e saj të mitur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.