FIER-Konsumon fotoksine , humb jeten 60 vjecarja

FIER-Konsumon fotoksine , humb jeten 60 vjecarja

556
SHPËRNDAJE

Fier/Informacion paraprak

Në Spitalin Rajonal Fier, është paraqitur për ndihmë mjekësore shtetasja V. D., rreth 60 vjeçe banuese në fshatin Hasturkas, njësia administrative Libofshë, me probleme të shëndetit mendor, e cila dyshohet se ka konsumuar lëndë helmuese (fotoksinë). Pavarësisht ndihmës mjekësore, kjo shtetase ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

S'KA KOMENTE