Fier/Arrestohet 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë

Fier/Arrestohet 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë

157
SHPËRNDAJE

Fier/Arrestohet në flagrancë 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin K. M., 35 vjeç, banues në fshatin Darëzezë, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. K., 66 vjeç, banues në fshatin Qarr, pasi duke drejtuar automjetin tip “Benz”, është përfshirë në aksident me një mjet zetor me drejtues shtetasin P. M., 61 vjeç. Si pasojë janë dëmtuar shtetasi P. M. dhe pasagjerja në automjetin që drejtonte shtetasi A. K., të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen G. Ç., 49 vjeçe, banuese në Lushnjë, pasi ka dëmtuar lehtë, me mjet prerës (gërshërë), një 52-vjeçare, për motive të dobëta.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE