Djegia e plehrave në Vlorë, Prokuroria nis hetimet

Djegia e plehrave në Vlorë, Prokuroria nis hetimet

21
SHPËRNDAJE

Pas djegies së mbeturinave në vendgrumbullimin e mbetjeve në Vlorë prikuroria e këtoj qyteti ka nisur hetimet për zbulimin e autorëve.

Mësohet se hetuesit po kryejnë veprime hetimore në dy drejtime. Atë të shkatërrimit të pronarës me zjarr dhe ndotje të ambjetit.Deri në këtë fazë nuk janë gjetur autoret dhe nuk ka emra konkret për këtë ngjarje. Gjatë ditëve  të fundit qarku i vlorës është përfshirë nga zjarret ku në zonën e Peshtanit u dogjën hektare toke me shkurrë por edhe ullishte.

Edhe ministri i mbrojtjes Tauland Balla gjatë daljeve publike është shprehur se personat përgjegjës do të përballen me ligjin

S'KA KOMENTE