Ballina Shqiperia ime Digjet një makinë pranë Rinasit, dyshohet se u përdor nga autorët në...

Digjet një makinë pranë Rinasit, dyshohet se u përdor nga autorët në atentatin e Lezhës

Një makinë është gjetur e djegur afër Rinasit, menjëherë pas ngjarjes së rëndë, ku u vra me armë zjarri Eno Nikulaj, kushëriri i biznesmenit Ardian Nikulaj, i cili u ekzekutua në muajin prill në lokalin e tij në Shëngjin.

Pas ngjarjes, në afërsi të Rinasit është djegur një makinë, e cila dyshohet të jetë përdorur nga autorët e krimit mafioz.Makina e perfshire nga flakët u gjet shumë pranë vendit ku u vra Admir Murataj, në aksionin dhe përplasjen me policinë, pas grabitjes së parave në Rinas, në prill të 2019. Brenda makinës në vendin e parë dyshohet për një kallash të shkrumbuar