Ballina Shqiperia ime Detaje te reja nga vrasja ne FIER. Autori ka qelluar me arme...

Detaje te reja nga vrasja ne FIER. Autori ka qelluar me arme dhe i eshte kunderpergjigjur me arme edhe viktima .

Detaje te reja kane dale ne drite nga vrasja e ndodhur paraditen e djeshme ne lagjen 16 prilli ne Fier ku mbeti i vrare 41 viecari Elton Javori. Policia ka zbuluar autorin e ketij atentati ,35 vjecarin Agim Gashi i cili eshte larguar nga venndgjarja me automjetin e tij te markes “Benz”.

Burime konfidenciale bejne te ditur se atentati ndaj 41 vjecarit ka ndodhur ne rrugen “Kujtim Majaci” ne lagjen “16 prilli”. Automjeti i autorit eshte afruar prane “Porschit “te 41 vjecarit Elton Javori dhe paralel me te ,35 vjecari Agim Gashi e ka qelluar me arme pistolete .

Mesohet se ketij zjarri i eshte pergjigjur me arme edhe objekti i ketij atentati,Elton Javori ,xhami i automjetit te te cilit ka qene pak i hapur por pa mundur te godas agresorin.

Nga plumbat pistolete qe jane shkrehur ndaj 41 vjecarit ,nje plumb ne koke , i ka shkaktuar vdekjen.

Burimet bejne me dije gjithashtu se prane viktimes eshte gjetur edhe arma pistolet qe eshte perdorur prej tij ,ndaj autorit.

Mesohet gjithashtu se eshte i kesaj ngjarje qe ka cuar deri be vrasje ka qene nje sherr i ndodhur 1 vit e gjysem me pare mes viktimes dhe autorit .
Ngjarja ne fjale ka tronditur qytetin e Fierit ndersa policia po punon per kapjen e autorit i cili ndodhet ne arrati .