Deputete te opozites ,gjuajnë kryemisnitrin me sende, ndalohen nga Garda

Deputete te opozites ,gjuajnë kryemisnitrin me sende, ndalohen nga Garda

75
SHPËRNDAJE

Pas përplas më Gardën e Republikës, deputeti demokrat Gazment Bardhi dhe deputeti Flamur Noka a arritur të futen në Kuvend.

Ndërkohë deputeti Asllan Dogjani ka hedhur edhe shishe ndaj kryeministrit Rama, ndërsa është ndaluar nga Garda e cila është bërë gardh para foltores.Ndërkohë kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka vazhduar seancën teksa deputetët e mazhorancës ishin duke folur.  Nga ana tjetër, një grup simpatizantësh dhe deputetësh janë duke protestuar jashtë Kuvendit me pankarta dhe tymuese.

S'KA KOMENTE