Ballina Shqiperia ime Dalin fotot, ja kush janë autori dhe polici i plagosur në Tiranë

Dalin fotot, ja kush janë autori dhe polici i plagosur në Tiranë

Janë publikuar fotot e efektivit të policës, Edlir Alleshi i cili mbeti i plagosur në Tiranë dhe autorit Klered Bozhani.

Kujtojmë se një patrullë e forcave “Shqiponja” në Tiranë është sulmuar me armë zjarri. Mësohet se efektivët kanë qenë në ndjekje të Klered Bozhani, por janë përballur me reagim nga ana e tij. Ai ka hapur zjarr ndaj policëve duke plagosur efektvin Edlir Alleshi. 

Ngjarja ka ndodhur te spitali i Pediatrisë. Policisë është dërguar me urgjencë te Trauma dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ai ka marrë dy plumba në bark dhe po i nënshtrohet një operacioni. 

Autori ka arritur të largohet, ndërsa në ndjekje të tij janë vënë një numër i madh forcash të policisë së kryeqytetit.