Ballina Shqiperia ime Dako, Bllako dhe Koka transferohen në burgun e Fierit

Dako, Bllako dhe Koka transferohen në burgun e Fierit

Transferohet qelia e “qeverisë së burgut” të Durrësit, në burgun e Fierit.

Mbrëmë gjatë natës, me urdhër të drejtorisë së përgjithshme të burgjeve, janë marrë masat që të burgosurit si Vangjush Dako, Alqi Bllako, Lefter Koka Oltion Bistri; Safet Gjici; Lefter Alla; Dedan Gjoni; Fran Tuci; Xhevahir Lita; Fredi Beleri., të transferohen në burgun e Fierit.

Lajmin e konfirmojnë burimet zyrtare pranë burgut, ndërkohë që sipas po të njëjta burimeve bëhet me dije se këto masa janë marrë për shkak të zhvillimeve të fundit dhe çështjes së sigurisë në burgjet e vendit.