Ballina Shqiperia ime Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po...

Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Sot, më 30 Nëntor 2023, dollari amerikan blihet me 93.1 lekë dhe shitet me 94.1 lekë.Euro blihet me 102.4 lekë dhe shitet 103.1 lekë.Franga zvicerane këmbehet në blerje me 105.9 lekë, ndërsa në shitje me 107 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 118.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.1 lekë, ndërsa në shitje me 70.1 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

GROPA THELLOHET/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po