Cfare ka ndodhur sot ne tregun valutor me monedhat kryesore?!

Cfare ka ndodhur sot ne tregun valutor me monedhat kryesore?!

512
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan e ka nisur këtë mëngjes pozitivisht në raport me rënien që pësoi një ditë më parë teksa është blerë sot me 92.4 lekë dhe është shitur me 94.2 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane blihet sot e 101.6 lekë dhe shitet me 103.4 lekë duke mos pasur luhatje të ndjeshme të kuotës në raport me dje.

Franga zvicerane ka humbur pikë këtë të martë teksa është blerë sot me 105.3 lekë dhe është shitur me 107.8 lekë.

Paundi britanik ka pasur rritje të lehtë të kuotës teksa blihet sot me 117.9 lekë dhe shitet me 120 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

S'KA KOMENTE