Ballina Sport Boksieri fierak Xhulio Vrenozi fiton me “nokdaun ” ndaj boksierit boshnjak...

Boksieri fierak Xhulio Vrenozi fiton me “nokdaun ” ndaj boksierit boshnjak Sinica Gambelic

Mbremje magjike ne pallatin e sportit Apollonia ne Fier . Boksieri fierak Xhulio Vrenozi fiton ndeshjen e tij te 20 ne boksin profesionist super welterweight ( pesha super e lehte )perball rivalit te tij  nga Bosnje Hercegovina Sinica Gambelic .Xhulio ka fituar ne raundin e dyte me knock down duke mposhtur rivalin e tij . 

Kjo fitore e ka bere krenar jo vetem kete boksier por edhe sportin fierak te boksit. Ne nje interviste te tij Xhulio eshte shprehur se ky eshte nje kthim i tij pas 6 vjetesh ne qytetin e tij te lindjes.

Xhulio është momentalisht ndër emrat më të spikatur të boksit shqiptar. Fieraku ka fituar shumë tituj kampion në kampionatet e Shqipërisë, prej vitesh ushtron kete sport  ku gjatë karrieres sportive në boksin profesionist ka regjistruar 20 fitore me kete te kesaj mbremje e vlefshme per te kaluar grupin e kualifikimit  ne grupin e 30 boksieret me te mire te botes ne kete version.

Por mbremja e sotme ka qene sukses edhe per 2 boksieret e tjere fierak Aleksander Kallashi dhe David Ferko