Ballina Bota Arrestohen 4 shqiptarë në Greqi, akuzohen për 1 vrasje 

Arrestohen 4 shqiptarë në Greqi, akuzohen për 1 vrasje 

4 shqiptarë janë arrestuar në Greqi pasi akuzohen për një vrasje të ndodhur në muajin korrik.

Shqiptarët kanë qenë duke vjedhur në një park fotovoltaik në Ano Liosia dhe aty janë konfliktuar me rojën e parkut, të cilin e goditën me sende të forta duke e lënë të vdekur.

Autorët kishin për qëllim të vidhnin telat e bakrit dhe pasi i morën ato, vodhën dhe makinën e kompanisë dhe celularin e viktimës.

Makina tip Fuoristradë u gjet e djegur në Nea Zoi.