Aksident ne Mallakaster , makina del nga rruga ,plagoset shoferi

Aksident ne Mallakaster , makina del nga rruga ,plagoset shoferi

848
SHPËRNDAJE

Mallakastër/Informacion paraprak

Rreth orës 05:15, në fshatin Poçem, Mallakastër, shtetasi K. M., 35 vjeç, banues në Tiranë, duke drejtuar automjetin tip “Bmw”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga, është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe pasagjeri, shtetasi E. M., 38 vjeç, banues në Tiranë, të cilët ndodhen në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Lushnjë/Informacion paraprak

Rreth ores 08:05, në vendin e quajtur “Pushimi i shoferit”, në ecje e sipër, dyshohet për shkak të një defekti në mjet, ka marë flakë automjeti tip “Bmw” me drejtues shtetasin A. B.

Nuk ka probleme në njerëz.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

S'KA KOMENTE