Rama ka mbledhur sot kryesinë e partisë socialiste ku ka zyrtarizuar kandidatët për zgjedhjet vendore të 14 majit ne 61 bashki
Qarku Shkodër:
Bashkia Shkodër- Benet Beci.
Bashkia Malësi e Madhe – Tonin Marinaj
Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj
Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli
Qarku Elbasan
Bashkia Elbasan- Gledian Llatja
Bashkia Belsh – Arif Tafani
Bashkia Cërrik – Andis Sala
Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi
Bashkia Librazhd – Mariglen Disha
Bashkia Prrenjas – Nuri Belba
Bashkia Peqin-Bukurosh Maçi
Qarku Dibër
Bashkia Bulqizë – Festime Mjeshtri
Bashkia Dibër – Rrahim Spahiu
Bashkia Klos – Valbona Kola
Bashkia Mat – Agron Malaj
Qarku Lezhë:
Bashkia Kurbin – Majlinda Cara
Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu
Bashkia Mirditë – Nrec Deda
Qarku Tiranë:
Bashkia Tiranë – Erion Veliaj
Bashkia Kamëz – Rakip Suli
Bashkia Kavajë – Redjan Krali
Bashkia Vorë – Blerim Shera
Bashkia Rrogozhinë – Edison Memolla
VLORË
Bashkia Vlorë – Ermal Dredha
Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj
Bashkia Delvinë – Besmir Veliz
Bashkia Finiq – Romeo Çakulli
Bashkia Himarë – Jorgo Goro
Bashkia Konispol – Erges Dule
Bashkia Sarandë – Olti Çaci
KORÇË
Bashkia Korçë – Sotiraq Filo
Bashkia Kolonjë – Erion Isai
Bashkia Devoll – Eduard Duro
Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu
Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli
Bashkia Pustec – Pali Kolefski
FIER
Bashkia Fier – Armando Subashi
Bashkia Divjakë – Josif Gorreja
Bashkia Lushnje – Eriselda Sefa
Bashkia Mallakastër – Qerim Ismailaj
Bashkia Roskovec – Majlinda Bufi
Bashkia Patos- Fatjon Duraj
GJIROKASTËR
Bashkia Gjirokastër – Flamur Golemi
Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi
Bashkia Dropull – Dhimitraq Toli
Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni
Bashkia Libohovë – Leonard Hide
Bashkia Memaliaj – Gjolek Guci
Bashkia Përmet – Alma Hoxha
DURRËS
Bashkia Durrës – Emiriana Sako
Bashkia Krujë – Artur Bushi
Bashkia Shijak – Elton Arban
SHKODËR
Bashkia Shkodër – Benet Beci
Bashkia Fushë-Arrëz – Franc Tuci
Malësi e Madhe – Tonin Marinaj
Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj
Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli
KUKËS
Bashkia Has – Halit Muja
Bashkia Kukës – Safet Gjici
Bashkia Tropojë – Rexhë Byberi
LEZHË
Bashkia Kurbin – Majlinda Cara
Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu
Bashkia Mirditë – Ndrec Deda.
BERAT
Bashkia Berat – Ervin Demo
Bashkia Kuçovë – Kreshnik Hajdari
Bashkia Poliçan- Adriatik Zotkaj
Bashkia Skrapar – Adriatik Mema
Bashkia Dimal- Juliana Mema