Shperthimi i zjarrit ne depozita ne Ballsh, zbulohet shkaku

Shperthimi i zjarrit ne depozita ne Ballsh, zbulohet shkaku

973
SHPËRNDAJE

Një ish depozitë e naftës bruto e kapacitetit 10 mije meter kub por me mbetje te naftës bruto ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme. Depozita ka qënë e repartit të transportit të baftës në ish KPTHN në Ballsh e repartit 16/1.

Shkaku i rënies së zjarrit ka qënë sepse një grup pune që po kryejnë shkaterrimin e depozitave per skrap duke prerë me troko dhe oksigjen ka rënë në kontakt me mbetje të gazrave e naftë bruto e ka shpërthyer në flakë.

Fatmirësishtë nuk ka pasur viktima apo të plagsour.

S'KA KOMENTE