Lekundje termeti ne Fier

Lekundje termeti ne Fier

2400
SHPËRNDAJE

Lekundje te forta termeti jane ndjere kete mbremje ne Fier. Lekundjet jane rregjistraur ne oren 19:40 minuta. Sipas Qendres Sizmologjike Europiane epiqendra e termetit ka qene ne Greqi me nje magnitude prej 6,2 richter . Lekundjet kane zgjatur 20-30 sekonda dhe vala e lekundjeve eshte ndjere edhe ne disa qytete te jugut te Shqiperise. Lekundjet jane ndjere me teper ne katet e siperme te pallateve shumekateshe

S'KA KOMENTE